Örgü Yelek Modelleri ve Anlatımları

Sürekli güncellenen birbirinden değişik Yelek Modelleri ve Yelek örnekleri bulabileceğiniz dev yelek arşivi...

Örgü Yelek Modelleri ve Anlatımları

Sürekli güncellenen birbirinden değişik ne yer verdiğimiz, en yeni ve değişik yelek örneklerini bulabileceğiniz dev yelek arşivi…

Tığ İşi Sarmaşık Yelek Modelleri ve Yapılışı:

Tığ İşi Sarmaşık yelek örnekleri, Tığ ile yapılan kolay ve şık bir örgü yelek modelleridir. Çok beğendim  bu örneği, adını da, yapan kişiyi de bilmiyorum. Gerçekten göz alıcı bu tığ işi yelek modeli, sarmaşık gibi geldi bana ve adına sarmaşık demek istedim. İnternette bulduğum bu el işi modelini yapan kişinin ellerine sağlık. Bize ulaşırsa adını sizlerle paylaşmak isteriz. Resimleri tıklayarak büyütüp hem örneği daha yakından inceleyebilir, hemde resim üzerindeki ayrıntılı yapılışını göreceksiniz. İstediğiniz renklerde istenirse hırkası da yapılabilecek bir yelek örneği.

Tığ İşi Deniz Kabuğu Yelek Yapılışı:

Facebook ta dolaşırken gördüm bu modeli. Gülşen Çetinkaya hanım’ın eklediği bu tığ işi yelek modeline ben deniz kabuğu yelek örneği demeyi tercih ettim. El işinin güzelliği ile beğeni toplayan bu yeleği yapan Gülşen Hanım’ın ellerine sağlık.

Çift Baklava Örnekli Yelek Modeli:

Baklava örneği özellikle erkekler için yapılan örgüler için daha uygun olur. Spor bayan yelek modeli sevenler için hırka olarak ta yapılabilecek bir yelek modeli.

ajurlu bademli baklava yelek örneği videoAjurlu Bademli Baklava Örneği Hırka Yapılışı Video:

Çok çok güzel olmuş. Video yapılışlı yelek yada kazak örneklerinin bademli örgü yada baklava dilimi örgü ile yapılmış, değişik şekillerin birleşmesinden oluşmuş bu örneği ister yelekler için isterseniz de kazaklar için yapabilirsiniz.

Çanakkale Burgu Yelek Örneği:

Çok yeni bir el işi modeli. Yapılışı çok merak edilen saçaklı model yani bazı yerlerde zengin yelek örneği yada kaynana öremez gelin giyemez modeli olarak bilinen bu yelek modelini yaratıcılığı ile değişik bir hale getiren kişinin ellerine sağlık. Bu alıntı yelek modelini beğeneceğinizden eminim.

Sekizli Burgulu Kapşonlu Yelek video:

oldukça şık. El işi ile yapılan el emeği modelleri içinde yelek modellerinin en yenilerini ve en değişik ve şık modellerini video yapılışı ile sizler le paylaşmaya devam ediyoruz. 1 ters 1 düz yapılan ve 8 ilmekten oluşan bu yazlık kapşonlu bayan yelek modelini beğeneceğinizden eminim.


Balık Kılçığı Şeklinde Bayan Yelek Örneği:

İnternette dolaşırken gördüm bu modeli. Sanırım bu model; Özlem Sinan Mete hanımın el emeği. Çok beğendiğim bu el işi modelini yapanın ellerine sağlık. Yelek modeli arayanlar için fikir olması için bu modeli sizler le paylaşıyoruz.

Düğme Modeli Yelek Yapılışı Video:

Eski ama çok bilinmeyen bir yelek örneği. Video yapılışı ile düğme örneğinin yapılışını kolayca öğreneceksiniz. Hırka yapılmış düğme modelli de sizlerle fikir olması için paylaşıyoruz. Mevsimlik kullanım için yapılabilecek tüm örgülerde düğme modeli video yapılabilir.

Dolgulu Saç Örgü Yelek Modeli:

Saç örgüsüne benzeyen burgulu bir yelek modeli. Son zamanlarda yeleklerde çok kullanılan yelek örnekleri içinde internette bulduğum ve yapan kişinin kim olduğunu bilmediğim için sizlerle adını paylaşamadığımız bu yeleği yapan kişinin elinden gerçekten çok iyi düşmüş ve yapanın ellerine sağlık. İnternette bulduğumuz bu yelek örneklerinin adlarını bilenler bizlerle paylaşırsa çok seviniriz.

Yazlık Renkli V Yelek Yapılışı:

Çok kolay bir el işi. Bebek battaniye modellerinde çok kullanılan bir örnektir. Tek seferde yapılan v şekli ile çok hoş duran bu yeleği ebruli ip aralarına tor örgü yapmak siyah ile gerçekten çok yakışmış. Yapanın ellerine sağlık.