Kapat
Anasayfa Örgü Modelleri Bebek Yelek örnekleri Anlatımlı
6 Kasım 2015

Bebek Yelek örnekleri Anlatımlı

Bebek Yelek örnekleri Anlatımlı

Çapraz kruvaze yelek yapılışı :

Bebek yeleğimize 64 ilmek başlayın ve DÖRT sıra haroşa örün.Lastiğin ÜÇÜNCÜ sırasında tam ortadaki ÜÇilmeğe ilik yapın.Lastik bitince Kenar lastiğinde de ilik açılacak.Lastik bitince YEDİ ilmek kenar lastiği için haroşa ve YİRMİ ÜÇ düz örüp ÜÇ ilmeği birlikte örün kalan ilmekler düz örülecek. Arkası hep ters örülecek.Kenar lastiğini unutmayın.Tekrar öne gelince YEDİ ilmek lastik YİRMİ İKİ düz ve ÜÇ ilmek birlikte düz kalanlar yine düz olacak. ON BEŞ defa ÜÇ birlikte örülerek devam edilecek.ON BEŞkez olunca YEDİ ilmek haroşa ON BİR düz ve ÜÇ ilmek kesilerek ilik açılacak ve kalan ON ÜÇ ilmek haroşa ( bu koltuk lastiği olacak)örülecek.Arkadan gelirken kesilen ÜÇ ilmek arttırılacak.Kenarda ki ON ÜÇ haroşa DÖRT sıra olunca ALTI ilmeği kesilerek koltuk oyuntusu yapılacak.Sonra düz devam edilecek.Diğer tarafı da simetrik olarak örülecek. Arkası için YETMİŞ İKİ ilmek ile başlayıp kenar latiklerini unutmadan ön ile aynı uzunluk oluncaya dek örüyoruz.

Mavi Beyaz Yeni Doğan Bebek Hırkası Yapılışı:

çok aranan örgülerdir. Bebek daha doğmadan hazırlığına başlandığından anlatımlı bebek örgülerinin yeni modellerini bayanlar ararlar. İşte bebek hazırlığında olanlar ve bebeklerin yada çocukların çok kullandıkları örgü hırka modelleri içinden şiş ile yapılan anlatımlı bebek örgü hırka modelinin yapılışının anlatıldığı adım adım anlatımlı resimleri de sizler le paylaşıyorum ki , bu Anlatımlı Yeni Doğan Bebek Örgü Hırka modelini yapmak isteyenler kolayca yapabildin. Boyundan başlanan bebek örgülerinden olan bu hırka modelini yapacağınız bebeğe yada çocuğa göre ilmek sayısını ayarlayıp , modelin yapılışı için adım adım resimleri takip edebilirsiniz. Eğer boyundan başlanan bebek örgülerini bilmiyorsanız anlatımlı olarak pek çok anlatımlı bebek örgü modelini sitemizde  bulabilirsiniz.

Laleli Çocuk Yelek Yapılışı:

Tığ işi olarak dantel yapılan bu değişik ve şık hemde inanılmaz kolay laleli yeleği istediğiniz renklerde ve boyda ister büyükler isterseniz küçükler için yapabilirsiniz. Lale deseninin yapılışı için şemalı resmi de sizlerle paylaşıyorum.

Çapraz Kruvaze Bebek Yeleği Yapılışı:

Şemalı açıklaması ile özellikle yeni doğan bebekler için yapılabilecek, çapraz ve düğmeli kruvaze bebek yeleği hem kız bebekler için, hemde erkek bebekler için yapılabilir. Biraz değişik şekli ile bu yeleği büyük çocuklar için de yapabilir ve istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Tek Parça Bebek Hırkası Yapılışı:

35 ilmekle sağ koldan ÜÇ düz BİR ters örülerek başlanır. 18 cm. olana kadar DÖRT defa iki taraftan BİR ilmek arttırılır. Sağ ve sol taraftan 35 er ilmek arttırılır.SEKİZ cm örülür. Tam ortaya gelen 7 ilmek kesilir. Sağ şişte kalan arka parçanın ilmeklerini örmeden bekleteceğiz. Sol şişte kalan ön parçanın ilmekleri 12 cm daha örülüp kesilir. Sağ şişte ki ilmekler 12 cm örülür. Sol tarafa 57 ilmek ilave edilip 8 cm örülür. 35 er ilmek iki taraftan kesilir. Kalan 41 ilmek DÖRT defa eksilterek 35 ilmek olana kadar 18 cm örülüp, diğer kol oluşturulur. Tek parça bu hırkayı istenilen renklerde ve boyda yapabilirsiniz.

Damla Modelli Yelek Yapılışı:

Modelin adını tam olarak bilmiyorum ama çok eski bir model olduğunu çok iyi biliyorum. Damlaya benzediği için ben de damla modeli dedim bou değişik modele. Özellikle çocuk örgülerinde çok kullanılan bu harika modeli ve boyundan başlanan bebek yada çocuk yeleğinin yapılışının antımlı resimli olarak sizler le paylaşıyorum.

 Oklava İşi Örgü Bebek Yelek  Modelleri:

Oklava örgü olarak ta bilinen ister oklava ister cetvel ile yapabileceğiniz, çok eski ve çok değişik bu modelden gerçekten çok şey yapılmakta. Ne ya yapsanız ona yakışan bu değişik örneği ben çantada ve yelekte çok beğeniyorum. Yapılışını adım adım anlatıldığı  bu değişik örnek istediğinizi yapabilirsiniz.Tığ İşi Bebek Örgü Modelleri Anlatımlı olarak resimleri ile kolayca yapabileceğiniz erkek yada kız bebekler yada çocuklar için istediğiniz boyda ve uzunlukta tığ işi olarak yapılan bu Tığ İşi Bebek Örgüsü  modeli oklava modeli olarak bilinen çok eski ve hemen hemen her şeyde çok güzel duran her örgüye yakışan model ile yapılış lı olarak sizler le paylaşıyorum. Bu Yelek i sizler de istediğiniz renklerde hatta çocuğun belini kapatması açısından biraz uzun yaparak yapabilirsiniz bu Tığ İşi Anlatımlı modeli.

Tığ İşi Yeni Doğan Bebek Hırkası Yapılışı:

Karışık gibi görünsede oldukça kolay olan bu değişik tığ işi hırkanın sayıları en fazla 6 aylık bebeğe olacak hırkadır. Sizler sayıları arttırarak istediğiniz botda ve renkte yapabilirsiniz bu tığ işi hırkayı.
68 zincir çekip,zincire bir trabzan gelecek yani. 20 trabzan (ÖN) – 2 zincir – 10  trabzan (kol) –2 zincir – 21 trabzan (arka) –2 zincir – 10  trabzan (kol)- 2  zincir – 4  trabzan (ön) Her sırada bu arada ki 2 zincirlerin içine 1  trabzan-2  zincir-1  trabzan yaparak arttırıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir