Falanca Kadın Portalı

Değişik Dövme Modelleri

Değişik Dövme Modelleri

Sizler için dünyaca ünlü cilerin modellerinden bir kaç tane Dövme modeli seçtik. Eğer sizde Dövme veya diğer adıyla Tattoo yaptırmayı düşünüyorsanız bu Dövme Modellerine bakmadan geçmeyin derim. Yazılı dövme modellerinden dövme yazılarına, burç dövmelerinden, çiçekli dövme, hayvanlı gibi birbirinden değişik ve 2014 dövme modellerinin en güzelleri bu galeride.
Dövme konusunda ilk olarak söylediğimiz nerede yaptıracağınız olmuştu. Profesyonel, steril ve modern bir hizmet veren dövme sanatçılarının yaptığı dövmelerde herhangi bir problem yaşayacağınızı düşünmesek de bazı bilgileri sizinle paylaşmakta fayda görüyoruz.

Dövme Modelleri

Dövme yapımının ardından  boyanın deriye uyumu için 2 gün kadar  su değdirilmemesini tavsiye edilir. dövme renklerinin hep canlı kalması için  bir hafta boyunca güneşte fazla kalmamanızı, denize ya da havuza girmemenizi önerilir.  İyileşme süreci uzun görünse de kremler ile kısa zamanda iyileşme gerçekleşir. dövme olan bölgeyi kaşımamalıyız .  Tahriş olur  ve dövmeniz zarar görür.

;

Dövmenin  yapıldığı bölgeye ve kişinin  durumuna göre değişiklik gösterebilir. Dövmenin renginde açılma da meydana gelebilir. Çok su  uygulanan dövmelerde ve ter bezlerinin yoğun olarak yer aldığı bölgelerdeki dövmelerin renklerinde açılma , Güneşe maruz kalan dövmeler de renk açılması yaşayabilir.

Dövme Bakımında Püf Noktalar:

  • Dövme yapılan alanı temiz tutmak Dövmeden 8 saat geçtikten sonra anti-bakteriyel sabun ile o bölgeyi yıkayınız. Sonrasın da krem ile bakımını yapınız.
  • Sarılan  sargıyı söyleyeceği zaman çıkartınız , tekrar sarmayın. Dövme  açık yaradır ve iyileşme yöntemi açık bırakmaktır.

Dövme yapılan bölgenin iyileşme süreci;

Derideki bir yaranın iyileşme süreci ile aynıdır.  iyileşme süreci 10 ya da 15 gündür. Dövmenin kabukları 4 – 5 gün içerisinde dökülür ve parlak deri ortaya çıkar. 5 gün sonra dövme yapılan bölge artık mikrop kapmayacak durumdadır.

Kolun üzerinde 3 boyutlu dövmelere göbeğin üzerine yapılan bir göz veya elin üzerine yapılan bir örümcek eşlik ederek dövmelerin resimden uzak gerçek bir görüntü vermesini sağlar.
Hayvan figürlerinin de 3 boyutlu yapıldığı dövme gerçek bir görünüm sağlar.
3 boyutlu dövme uygulaması daha fazla detay ve işçilik gerektirir.

Tüm Dövme Modellerimiz ve Detaylı Bilgi için

0554 388 06 74 | tattooercan.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ayse dedi ki:

    çok güzel dövme modelleri var burda

BİR YORUM YAZ