Falanca Kadın Portalı

Dikişsiz Yeni Doğan Bebek Yelek Örnekleri ve Modelleri

Dikişsiz Yeni Doğan Bebek Yelek Örnekleri ve Modelleri

Dikişsiz olarak örülen, oldukça kolay ve farklı tek parça bu bebek yeleklerinin ve ayrıca bebek hırka örneklerinin ayrıntılı yapılışını sitemizde bulabilirsiniz. Bebek örgü modellerinden İstediğiniz yaştaki bebek yada çocuk için yapılabilecek kolay el işi bebek yelek modelleri.

Dikişsiz Yeni Doğan Bebek Yelekleri Örnekleri

Yapılışı oldukça kolay ve gerçekten çok şık bu yeleği istediğiniz şekilde boncuk yada kurdele ile de süsleyebilirsiniz. Sadece omuz kısımlarında kol kısımlarını birleştirirken dikiş yapılan bu yeleğe en alt kısımdan tek parça olarak Yani hem önleri hemde arkayı örüyoruz. Kol boyuna gelince 3 parçaya bölüp örgümüzü her parçayı ayrı ayrı yapıyoruz. Detaylar f-Hatice’nin Tasarım Atölyesi sayfasında.

Mandalina Dilimi Bebek Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Mandalina dilimleri şeklinde oldukça değişik bir bebek yelek örneği. İnternette bu yeleği görünce bu örneğin yapılışını çok aradık. Fakat bu harika bebek yeleğini yapan kişi kim bulamadık eğer bize ulaşırsa sizlerle emek sahibini paylaşmak isteriz. Alıntı resim üzerinde örneğin yapılışını sizlerle paylaşıyoruz. Portakal dilimi olarak ta bilinen bu model gerçekten çok güzel.


Kız Çocuk Mantosu:

Yaz yaklaşırken çocuklar için yapılabilecek değişik ve şık bir çocuk mantosu. İstediğiniz yaştaki çocuk için yapabileceğiniz istediğiniz uzunlukta yapabileceğiniz değişik ve şık bir yelek modeli.


Kırmızı Motifli Kız Yeleği Yapılışı:

Kız çocuklar için ne çok örnek var. İster tek parça örebileceğiniz, isterseniz de parça parça yapıp birleştirip, alt kısmına istediğiniz örneği uygulayabileceğiniz değişik ve kolay bir bebek yelek modeli. İlmek sayısı ayarlanarak büyükler için de yapılabilecek değişik ve şık bir el işi modeli.


Tek Parça :

Alttan başlanarak yapılan tek parça olarak örülen bu yeleğin üzerinde hasır örgü tekniği var. Büyükler için yada küçükler için yapabileceğiniz bu yeleğin hasır örgü video yapılışını sizler le paylaşıyoruz.


Şermin Ercan Bebek Hırkası Yapılışı:

Eskiden göz nuru programında örgü tekniklerini anlatan Şermin Hanım, Derya Baykal’ın programı Deryanın Dünyası’nda idi. Yaptığı bebek örgüleri ile çok beğeni toplayan renkli bebek hırkası örneği gerçekten göz alıcıydı. Yakadan başlanan ve gri kısım örüldükten sonra ilmek kaldırılarak kırmızı kısmı yapılıyor bu bebek hırkasının.


Tığ İşi Bebek Hırkası Yapılışı:

Çok şık ve yapılışı çok kolay bir el işi modeli. Kız bebekler için yapabileceğiniz, renk seçimi sizlere kalmış olan bu hırkanın içine astar dikerek yazlık mont haline de getirebilirsiniz.

Kırmızı Boyundan Başlanan Bebek Yeleği Yapılışı:

Çok şık olmuş. Kol kısımlarındaki fırfırlar ile oldukça şık ve hediye edilebilecek yada minikler için hazırlaya bileceğiniz bu yelek örneğini internette görmüştüm. Kimin yaptığını bilmiyorum ama yapan kişinin ellerine sağlık.

Burgu Örgüden Bebek Yeleği Yapılışı:

Yan tarafında yapılan değişik bir örgü tekniği ile göz alıcı ve kolay bir bebek yeleği modeli. Yapan kim bilmediğimiz nette dolaşırken görünce bu güzelliği sizler le de paylaşmak istedim. bebek yeleğini yapan kişinin ellerine sağlık. Adını bilmediğimizden sizlerle paylaşamıyoruz ama bize ulaşırsa sizler le de bu emeğin sahibini paylaşmak isteriz.

Şemsiye Örneğinden Bebek Hırka Yapılışı:


Yine internette bulduğumuz örneklerden biri. Gerçekten muhteşem olmuş Yapanın ellerine sağlık. Şemsiye örneği ile yapılıp, sonrada kurdele ile süslenerek yapılan bu hırka yakadan başlanan çocuk örgülerinden. Her yaştaki çocuğa yapılabilecek harika bir örnek.

:

Bir arkadaşım bana yolladı bu örneği. O da neden görüp aldığını bilmiyormuş. Ama gerçekten huhteşem olmuş. Yandan düğmeli oluşu daha kullanışlı bir hale getirmiş bu yeleği. Özellikle yeni doğan bebekler için tercih edilebilecek açıklamalı bebek örgüsünü yapan kişinin ellerine sağlık.

:

Bir televizyon programında görmüştüm bu kız bebek hırkasını. Alttan başlanıp rek parçada örülen hem kolay hemde çok şık bir bebek hırkası. Bu hırkanın isterseniz yelek örneğini de yapabilirsiniz.Video için BURAYA TIKLA manız gerekmekte.

Kapşonlu Çocuk Hırkası Yapılışı:

Hem kız bebek yada çocuklar için için yapabileceğiniz, yapılışı oldukça kolay ve örgüye yeni başlayanların bile yapabileceği bu örneği tek parça olarak yapabilirsiniz. İçine dikilen astar ile mevsimlik ceket olarak yapabileceğiniz bu örgü için resimlere tıklayarak büyütmeniz yeterli olacak.

Dikişsiz Erkek Bebek Yelek Yapılışı:

Oldukça kolay bir bebek örgüsü. Tek parça olarak yapılan bu bebek yeleğini erkek bebekler için yapabilirsiniz. Açıklamalı bebek örgüsünü açıklamalı resim ile de paylaşıyoruz. Aynı teknik ile yapılmış iki ayrı bebek yeleğinin açıklamalı olarak paylaşıyoruz.

:

Oldukça kolay ve her renkte ve her yaştaki bebek yada çocuk için yapılabilecek kolay bir hırka modeli. Hem kız bebekler hemde erkek bebekler için yapabilirsiniz bu hırkayı.

Tek Parça Anlatımlı Kız Bebek Yeleği Yapılışı:

İnternette bulduğum bu kolay anlatımlı örgü kız bebek yeleğini kim yaptı bilmiyorum ama emeğine sağlık arkadaşın. Yapılışı oldukça kolay ve tek parça olarak yapılan bu yeleğin arka kısmından şişe 74 ilmek atarak başlıyoruz. Alt yani taban kısım için on sıra yani 5 haroşa yapıyoruz. Kenarlardaki haroşalar 8 yada 10 ilmek olarak yapacağınız çocuğun yağına göre kendiniz ayarlayabilirsiniz. Arka kısım istenilen uzunlukta boyuna kadar gelince örgüyü 23-28-23 şeklinde 3 parçaya ayırıp ön kısmı yapmaya başlıyoruz. Resimleri yaklaştırarak örgü ustası bayanların bu örneği hiç zorlanmadan yapacaklarından eminim.

Kolay Kız Bebek Yeni Doğan Bebek Yeleği Yapılışı:

Bebek örgülerinin özellikle de anlatımlı bebek örgülerini en yeni modelleri mümkün olduğunca sizler le paylaşmaya çalışıyoruz. Özellikle kız bebekler için yapılabilecek bu yelek modeline bayıldım. İlmek sayısı çoğaltılarak bütün çocuklar içinde yapılabilecek bu yelek çok moda olan çapraz yelek örneklerinden. Renk seçimizi istediğiniz gibi yapabileceğiniz bu yeleği hiç ipinizi koparmadan tek parça halinde örüyorsunuz. Uzunluğunu ve genişliğini sizler ayarlayarak isterseniz bu yeleği hediye edin isterseniz de satarak gelir elde edebilirsiniz.

Dikişsiz Kolay Bebek Yelekleri Yapılışı:

Çok pratik bir bebek yelek örneği. Dikişsiz tek sefere örülen değişik bir yelek yapılışı. Derya Baykal da çok yapmıştı bu dikişsiz bebek örgülerinden.Hem görüntüsü hemde kullanışı daha rahat olan bu yeleğe kol örerek hırka haline getire bilirsiniz.Hatta kollarını da üzerinde yani dikişsiz yapabilirsiniz. sitemizde dikişsiz kazak yapılışı adlı konudan nasıl hırkaya dönüştüreceğinizi bulabilirsiniz. Mavi tonlardaki hırka erkek çocukları için yapılmış sizler renkleri değiştirerek kızlar için de yapabilirsiniz.Örgü Erkek Bebek Yelek modelinin yapılışı çok kolay ve pratik. örgü erkek bebek yelek modelini anlatımlı olarak paylaşmak istedim ki ister kız bebekler için olsun ister erkek bebekler için olsun bu bebek yelek modelini anlatımlı olarak ip rengini değiştirerek sizler le bebekleriniz için örebilirsiniz. Deryanın dünyasında zerrin kaya nın yaptığı bu yelek oldukça şık.

Değişik Ve Açıklamalı Yeni Bebek Örgüleri:

Yeni doğan bebekler için yapılabilecek birbirinden değişik ve farklı açıklamalı resimleri ve ayrıntılı yazılar ile hazırlanmış bu bebek örgülerini beğeneceksiniz. Bebekler için örgü örneği arıyorsanız, ister kız bebek olsun isterseniz erkek bebek istediğiniz örneği tıklayarak büyütüp resim üzerinde ayrıntılı açıklamayı görebilirsiniz.

Yapraklı Yeni Doğan Bebek Hırkası Modeli:

Boyundan başlanan hırkalar çocuk örgülerinde en çok tercih edilen örgülerden. Tek parça örülmesi nedeni ile çok tercih edilen bu örgü ile ister hırka isterseniz de yelek yapabilirsiniz. İstediğiniz örneği yapabileceğiniz gibi istediğiniz boyda da örebilirsiniz. Resimlerde de açıkça görülen yaprak modeli ile tor örgünün birleşmesi harika olmuş. bence bebekler yada çocuklar için yapılan örgülerin arasında boyundan başlanan hem çok kolay oluyor hem de dikişsiz oldukları için oldukça şık durmakta. Boyundan başlanan Bebek Hırkası dikişsiz oldukları için hazır alınmıştan farkı olmuyor. Bu modeli ister çocuklarınız için isterseniz de çocuk görmeler de götürebileceğiniz değişik ve şık bir Bebek Örgüsü modeli. Ayrıca bu Anlatımlı hırkayı çocukların yaşına be boyuna göre ilmek sayısını azaltarak yada çoğaltarak her yaştaki ister erkek çocuk olsun ister kız çocuk için uygun renklerde yapabilirsiniz.

Kız Çocuklarına Yelek Modeli 1Kız Çocuklarına Yelek Modeli:

Kız Çocuklarına Yelek Modeli Yeleğimizi bütün olarak öreceğiz. İpimize uygun şiş numarasıyla ELLİ İKİ ilmek atıyoruz ve ELLİ İKİ sıra haraşo örün bütün İlmekleri kesin. Eninden ELLİ İKİ ilmek çıkartın ve ONBEŞ sıra haraşo örün ON SEKİZ ilmek haraşo örün ortadaki ON ALTI ilmeği kesin , diğer ON SEKİZ ilmeği bekletin. 18 ilmeği hepsi haroş0 21 sıra örün.21 sıra sonra YEDİ haraşo ördükten sonra BİR ilmek arttırın. 23 defa olacak. ilmek sayıları KIRK BİR olunca, ALTI sıra haraşo örün ve ilmeklerin hepsini birden kesin. tığ la kenarlarını süsleyip minik kurdelelerle dahada sevimli hale getirmeniz mümkün yeleğimizi, Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Yeni Doğan Bebek İçin Tığ İşi Örgüler:

Değişik örneklerin yapılışlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.Bu değişik örneğin adına çok şey diyen varda benim duyduğum dolamalı yelpaze modeli.Bebek battaniyesi yapılışından,yeleklere,hırkalara,bebek örgülerinden,yatak örtüsüne kadar istediğiniz yerde kullana bileceğiniz bu örneği ben çok beğendim,eminin sizlerde beğeneceksiniz.Yeni Doğan Bebek Örgü Modelleri Anlatımlı olarak bir çok yeni doğan bebek örgülerinin en güzel ve en değişik modellerini sizler için seçtim. Bebekler için yapılan ilk hazırlıklardan olan bebek örgü modellerinin içinde özellikle yeni doğan bebekler için ister erkek bebek olsun ister kız bebek olsun yapılan hazırlıkların başın da bebekler için yelek yada hırka örmektir. Kolayca bir çırpıda zevkle yapılan bu değişik yeni doğan bebek örgü modelleri olarak o kadar kolay yapılışa sahipler ki istediğiniz beğendiğiniz yeni doğan bebek örgü modellerinden istediğiniz modeli kolayca sizler de yapabilirsiniz. Şiş ile yapılan bebek örgülerinden çok yapılan hem kolay olması hemde şık durması açısından yapılan tığ ile örgü modelleri bebek örgülerinden en çok tercih edilenler.

Yeni Doğan Değişik Örgü Fikirleri:

bebek örgüleri derken hep örnekler geride kalıyor. Bebek örgülerinde hangi örgüye nasıl bir örnek yapılmalı, kız yada erkek çocukları için örneklerinde bulunduğu pek çok bebek örgüsünü sizler için bir araya toparladık. Çok değişik örnekler olsa da daha çok bebek örgülerinde sade ve küçük örnekler çok moda. Kızların örgüleri oldukça renkli ve süslü. İncilerin kurdelelerin çok kullanıldığı bu el işi örnekleri son zamanların ve bu senenin en moda el işi örnekleri. Beğendiğiniz örneğin olduğu resme tıklayarak büyütüp istediğiniz el işini daha yakından görebilirsiniz.

Kapüşonlu Dikişsiz Bebek Yeleği:

Kapşonlu örgüler gözü korkutur, kapüşon kafaları karıştırır. Sizle için bulduğum bu kapüşonlu yelek örneği gerçekten çok kolay hiç kafa karıştırmıyor. Bende oğluma kusa zamanda öreceğim bu harika örneği ören arkadaşın ellerine sağlık.Bebek Yelekleri Örgü Anlatımlı modelini ben sizlerle kapüşonlu olarak paylaştım ama sizler ister kapüşonlu ister kapüşonsuz olarak ister kız bebekler ister erkek bebekler için yapabilirsiniz bu Bebek  yelek modelini.
Arka :Yetmiş altı ilmekle başlayın.
Kenarlardan 6 ilmeği 1 ters-1 düz , orta kısmını da 2 düz-1 ters olarak ON sıra lastik örün.
Ortadaki 16 ilmeği 8 sırada 1 ağaç kökü burgu yapın, her 2 yanındaki 2 düzleri de her ön sırada ilmekleri sola ve sağa yer değiştirerek burun.Yani halk dilinde balık sırtı modeli oluyor istenilen uzunlukta örülünce kol kesimine geçin. Koku her iki yandan 3- 2- 1 şeklinde kesimleri yapıyoruz. tek şişe alarak kapüşonu istenilen uzunlukta örüp kesip dikiyoruz.

Karnabahar Örnekli Bebek Örgüleri:

Çok hoş bir örgü modeli. Bu model ile yapılan özellikle bebek örgüleri gerçekten çok beğenilmekte. yapılışı çok kolay oldukça eski bu karnıbahar modeli ile yapılan bebek örgüleri be yaparsanız ona uyum sağlayan bir örnek. İnternette çok dolaşan bu bebek örgü modellerini yapan arkadaşların emeklerine sağlık.

Tek Parça Bebek Hırkası Yapılışı:

El işinin yapıldığı kadın programı Derya Baykal’ın programı Deryanın Dünyası’na katılan Zeynep Tufan hanımın yaptığı tek parça çocuk hırkasını sizler le paylaşmak istedim. içinden bu tek parça hırkayı isterseniz yeni doğan bebek örgüsü, isterseniz de çocuklar için ilmek sayılarını ayarlayarak yapabilirsiniz. Hırkamız oldukça kolay ve koldan başlanıp diğer koldan bitiyor. Boyum oyuntusu gibi etek ucu yerlerde ilmekleri kesip tekrar ilmek artırarak yapılan bu bebek hırkası için bir tane yumak ip yeterli oluyor. İsterseniz kız bebekler için, isterseniz erkek bebekler için yapabileceğiniz bu değişik hırka modelinin kollarını yapmayarak yelek olarak ta yapabilirsiniz.

Tek Parça Ebruli Hırka:

Tek parça yapılan değişik ve kolay ebruli bebek hırkasını siz isterseniz kol yapmayarak kullanışlı bir yelek haline getirebilirsiniz. İstediğiniz boyda ve renklerde yapılan bu hırka gerçekten çok hoş ve kolay.
35 ilmekle sağ koldan 3 düz 1 ters örülerek başlanır. 18 cm. olana kadar 4 defa iki taraftan 1 ilmek arttırılır.Sağ ve sol taraftan 35 ilmek arttırılır.8 cm örülür.Tam ortaya gelen 7 ilmek kesilir.Sağ şişte kalan arka parçanın ilmeklerini örmeden bekleteceğiz.Sol şişte kalan ön parçanın ilmekleri 12 cm daha örülüp kesilir.Sağ şişte ki ilmekler 12 cm örülür.Sol tarafa 57 ilmek ilave edilip SEKİZ cm örülür.35 ilmek iki taraftan kesilir.Kalan 41 ilmek 4 defa eksilterek 35 ilmek olana kadar 18 cm örülüp, diğer kol oluşturulur.

Simli Yapraklı Bebek Hırkası Yapılışı:

Örgü modelleri içinde bebek örgü modellerinin yeri her zaman başka ve en çok yapılan örgülerden oluyor. Her yaştaki bebek yada çocuk için yapabileceğiniz internetten görünce sizler le paylaşmak istediğim bu model harika olmuş. Yapan arkadaşın ellerine sağlık.

Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı:

Yakadan başlanan ve yakalı yapılan bu bebek örgüsünü yapmak isterseniz tor örgü ile yapılıyor. Yapılışı gerçekten çok kolay bu bebek örgüsü için resimleri takip ederek resim üzerindeki açıklamayı okuyabilirsiniz. Yapan arkadaşın ellerine sağlık.

Yakadan Başlanan Değişik Bebek Örgü Hırkalar:

Yakadan başlanan bebek örgüleri en kolay ama en şık duran bebek örgülerinden. Yapraklı bebek örgüsünün yanında yaprak yapmak yerine delikler yada paspas yapar gibi yapabileceğiniz değişik ve şık bebek örgüleri açıklamalı olarak sizler için bu galeride. İnternetten görüp sizler için bir arada topladığımız bu modellerin hepsini yapan ellere sağlık.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Tess B dedi ki:

  Such wonderful items you have made. Where or how can I get some of this patterns for the baby items?
  Please let me know as I would love to make a few for my clubs charity

  Thank you
  Kindly regards
  T.B.

 2. Yasemin dedi ki:

  Kirmizi yelek modelinde 4 ilmekte 1 artirma nasil oluyor yardım

BİR YORUM YAZ