Kapat
Anasayfa Örgü Modelleri Kredi Kartı Şalı Nasıl Yapılır?
17 Ocak 2015

Kredi Kartı Şalı Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Şalı Nasıl Yapılır?

Örgü ipi ile tığla örülen şal örneğimizin yapımında kredi kartı kullanılıyor. O sebeple ismi Kredi kartı şalı dır. Yaratıcılıkta sınır tanımayan bayanların kredi kartı kullanarak yaprıkları şal modellerinden olan bu değişik ve kolay şal modelinin daha değişik modellerini sitemizde bulabilirsiniz.Kredi kartı yada cetvek kullanılarak yapılan bu değşişik şal geçen senelerde gerçekten çok konuşulmuştı. Bu kredi kartı ile yapılan ve yelpazaye benzeyen modelden çok örgü yapıldı kazaklar yoğunlukta. Ayrıntılı yapılışını siztemizde bulabileceğiniz kredi kartı şalının bu modelleri gerçekten görülmeye değer. Kredi kartından yapılan yelpaze şeklinde kredi kartı şalı modeli yani bu model, pıtırcık kredi kartı şalı modeli , çiçekli kredi kartı şalı modeli, gibi bir çok değişik şekillerde yapılan bu kredi kartı şalının değişik modellerini yapılışları ile sitemizde bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Şalı:

Resimde gördüğünüz köşe kısmından başlanıyor.
Dolamadan batılan kutucuklar örülüp örülürken birbirine geçiliyor.
orta kısmında kredi kartına ipi dolayıp dibe iniyoruz.
20 kez dolayıp indikten sonra üstüne 4 zincirle her bir ipe batıyoruz.
Sonraki sırada 4 zincirle dolamadan batılan kutucuklar geçip son sırasında bu kutucukların içine 3 zincirle dolamadan batılan 4 tane fıstık örüyoruz.
Farklı ve şık bir model olan kredi kartı şalı olarakta kullaılır.

Kredi Kartı Çiçek Şalı Yapılışı:

Üst kısmını tığ ile ister file ister değişik bir model ile yada sade olarak yapılan şal modelini ister üçgen olarak isterseniz dikdörtgen olarak yapıp istediğiniz boyda ve renklerde yaparak hazırladığınız şal modelini çiçeklerini yapıp birleştirerek yapıyoruz. İstediğiniz renklerde  ister kredi kartı ister cetvel yada oklava kullanılarak yapılan şalın çiçeklerinin sıklığı boyları ve renkleri tamamen sizler kalmış.

orta çiçek Yapılışı:

6 zincir ile yuvarlak ,sonraki sırada ise 2 zincir ara ile 6 boşluk oluşturulur. Sonraki sırada çiçek yaprakları en az 6 defa doldurulmalı yoksa güzel durmuyor. Yapılan kafeslere kredi kartı ile yapılan yapraklar ile tamamlanır çiçek. Üstlere yapılan sık iğneler ve aralara yapılan zinciler ile kredi kartı çiçekli şal modeli yapılır. İster şal isterseniz atkı yada istediğiniz örgülerde kullanabilirsiniz bu kredi kartı çiçek modelini. Eskiden annem ablamın çeyizine kart kullanarak yapmıştı aynı çiçek modelinden bir masa örtüsü tapmıştı . Ablamın hala kullandığı nı masa örtüsü gerçekten hiç eskimedi ve modeli de şıklığını hiç kaybetmedi.

“Kredi Kartı Şalı Nasıl Yapılır?” üzerine 3 yorum

  1. ÜLKÜ says:
  2. Kadriye says:
  3. Kadriye says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir