Falanca Kadın Portalı

Migren – Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Migren – Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

hastalığı deyince ilk önce aklımıza beyinden kaynaklı bir durum gelir, fakat böyle bir durumdan dolayı bu hastalık ortaya çıkmaz. Bedensel durumlar nedeni ile hastalığı meydana gelir.

Migren Belirtileri :

Kusma, baş ağrısı, ishal, yorgunluk terleme ve ışığa karşı duyarlılık gibi belirtileri bulunmaktadır.

Migren tedavisi;

Migren’in bilinenin aksine tedavisi vardır. Ancak bu rahatsızlığın ilacı yoktur. İlaç ile hastalığı bir dönem durdurabilirsiniz fakat sonra tekrar ortaya çıkacaktır. Migren hastalığı bazen o kadar aşırı bir duruma gelir ki iğne yapmak zorunda kalırsınız. Bu aşırı şiddetli durum günlük hayatımızı sekteye vurabiliyor. Mevsim geçişlerinde ise bu hastalık daha çok kendisini gösteriyor. En başta yaptığımız hatalardan biri ağrımız olduğunda hemen bir ağrı kesici almaya çalışmamız. Durum böyle olunca her ağrıdığında aldığımız ağrı kesiciler belli bir zaman geçtikten sonra işlevini göstermemeye başlar. Böylece aldığımız onca ağrı kesici boşuna vücudumuza verdiğimiz bir zarar olarak meydana çıkar. Bundan dolayısıyla hekimin vermediği ağrı kesicileri kullanmamamız gerekir.Bir diğer düzgün ayarlamamız gereken etkenlerden biri de uyku. Uyku durumu migreni etkiler. Bazı kişiler çok uyuduklarında, bazı kişiler ise az uyuduklarında baş ağrıları ortaya çıkar. Bizde kendimizi bilerek bu durumu yöneltmeliyiz.

Eğer çok uyuduğumuzda başımız ağrıyor ise çok uyumamaya çalışacağız. Beslenme alışkanlığımızı da düzene sokmalıyız. Düzenli yaptığımız öğünler ile migren rahatsızlığımızın nasıl azaldığını kendi gözlemlerimiz ile bile anlayabiliriz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ