Falanca Kadın Portalı

Açıklamalı Şiş Örgü Yelek Modelleri ve Örnekleri

Açıklamalı Şiş Örgü Yelek Modelleri ve Örnekleri
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

El işi  olarak bayanlar arasında  ve nin yeri başkadır. Bu yelek örnekleri konusunun içinde, büyükler için yada anne yeleği olarak bilinen büyükler için yapılmış bir çok yelek modelinin en güzel örgü örneklerini sizler için bir araya topladık. Tığ işi, şişte yelek modelleri ve örnekleri 2017 yılında, 2016 ve 2015 yıllarında olduğu kadar ilgi çekici.

Anlatımlı Ve Resimli Örgü Yelek Modelleri

Lale Bahçesi Yelek Modeli

Yelek modelleri ve tığ ile yapılan yeleklerin yanında, şiş ile yapılmış en yeni yelek örneklerini bir araya getirirken örnek arayanlar için internette bulunan yeni yelek örneklerini seçtik. İstediğiniz renklerde yapabilmeniz yanında boncuk ile de süsleyerek yapılan bu değişik el örgüsü yelek modellerini sizler isterseniz kazak yada bebek örgülerinde de kullanabilirsiniz. Bu yelekleri yün ve inci şiş ile yaparsanız eğere gerçekten çok güzel düşüyor örgü. İnternetten sizler için 2017 örgü yelek modellerinin en güzellerini yapılışınıda görebilin diye detaylı resimleriyle sizlerle paylaşıyoruz. Resimlere tıklayarak büyütüp istediğiniz yelek modelini çıkarabilirsiniz.

Pirinç Desenli Şal Yaka Yelek Modeli

Alışılmışın dışında çok kalın ip ve kalın şiş kullanılarak örülmüş bir yelek modeli ile yine karşınızdayız. Çok bilinen pirinç örneği uygulanmış şal yaka bir yelek modeli daha. Bu değişik ve kolay yeleği örmeyi düşünenlere şimdiden kolay gelsin.

Evrensekiz Yelek Modeli

Çok değişik ve oldukça güzel bir yelek. İnternette dolaşırken Yasemin Aladağ hanımın yaptığı bu harika yeleği görünce, evrensekiz örneği olarak bilinen bu modelin video yapılışı ile sizlerle paylaşıyoruz. Yapan kişinin ellerine sağlık harika olmuş.

Balık Sırtı Spor Bayan Yelek Modeli

Ön kısmı çok şık bir yelek ve spor bir yelek modeli. İnce kıyafetlerin üzerine giyilebilecek değişik ve el örgüsü olduğu hiç anlaşılmayan, hazır alınmıştan daha şık duran bu yeleğin resimleri sayesinde sizler de yapabilirsiniz.

Burgulu Baklava Mavi Yelek Modeli

Mavi ve şık bir yelek modeli. Her yaştaki bayan için yapılabilir bu yelek. Hatta çocuklar için kolda yapılırsa mevsimlik kullanacakları çok hoş bir hırka da olabilir bu örnekten.

Ajurlu Kahve Rengi Bayan Yelek Modeli

Ajurlu örneklerden biri ile yapılmış bu yelek. Delikli modeller yazlık örgüler için daha çok yakışan el işi modelleri. Uzun yelek olarak yapılırsa çok daha yakışan ajurlu yelek modelinin tam ölçülerini resimleri büyüterek bulabilirsiniz.

Bal Peteği Yelek Modeli

İki farklı örnek ile yapabilirsiniz bu yeleği. İsterseniz bal peteği örneği ile, yada işkembe modeli ile de yapabileceğiniz kolay ve değişik yazlık örgü yelek modeli.

Burgulu Gri Yelek Modeli

Facebook’da gezerken gördüm bu yeleği. Ayşe Çelebi hanım yapmış ver gerçekten harika olmuş. Eline emeğine sağlık. Burgu örneği ile bütünleşmiş, oldukça emek isteyen bu yelek modeli çeyizlik bohçalar için tercih edilebilir.

Şiş İle Yapılan Eski Örnekli Yelek Modeli

Oldukça güzel ve şık örnekler. Şiş ile yapılan yelek örneklerinin en eski ama eskimeyen modellerden, çeyizlerde bohçalar için yapılacak örgülerde kullanabileceğiniz değişik el işi modelleriGöz yaşı örneği yada badem örneği olarak bilinen bir modelden yapılmış, kırmızı renkteki, üzüm salkımı şeklinde olan yelek örneği son zamanlarda en gözde el işi modellerinden. Şemalı kart ile yapmak isteyenler zorlanmayacaklardır.

Yuvarlak Yaka Gri Yelek Modeli

Özellikle genç kızların çok hoşuna gidecek bir yelek örneği. Şiş ile yapılmış bu yeleğin yaka kısının yuvarlak, alt kısmını pirinç örneği ile üst kısımlara da burgu örneği yada saç örgü modeli ile yapılıyor.

Spor Kısa Bayan Yelek Modeli

Oldukça şık ve spor bir yelek modeli daha. Yuvarlak kesimi ile çok şık gömlek üzerine çok yakışan, her yaştaki büyükler yada küçükler için yapılabilecek bir örnek.

Yazlık Bayan Yelek Modeli

Yaz ayı için harika bir örnek. Facebook’ta, Haticenin tasarım atölyesi sayfasında gördüğüm bu yeleği yaz ayları için yapabilirsiniz. Renk seçimini istediğiniz gibi yapabilir ve yapılışı için resimleri inceleyebilirsiniz.

En Yeni Örgü Yelek Modelleri Ve Yapılışı:

Şiş ile yapılan yelekler  içinde son günlerde çok sorulan iki değişik yelek modelini galerimize ekledim. Yeleğin bir tanesi yün ip ile incecik örülmüş, alt kısmı salaş yani genişleyip, üst kısmı ise tor ile düz olarak çıkılmış oldukça şık ve özellikle kilosu olan bayan tercih ettiği şık bir model. Diğer model ise şiş ile yapılmış hasır örgü tekniğine benzeyen teknik ile yapılmış ufak değişiklikleri olan bu yelek modelinin yapılışını resmin üzerine yazdım yapmak isteyenler için.

Örgü Kemerli Bayan Yelek Örneği

Özellikle gençlerin tercih ettiği bir yelek modeli. Mevsim geçişlerinde hırka yerine de kullanılabilecek olduk güzel bir bayan yelek örneği.

Şiş Örgü Bayan Yazlık Yelek Örneği

Yaz ayları için çok güzel bir yazlık yelek örneği. İnternette görünce fikir olması için sizlerle paylaştığımız bu örnek alıntıdır. Şiş ile yapılan bu modele birbirine çok benzeyen 2 değişik örnek ile sizlerle paylaşıyoruz.

Yakadan Robadan Başlanan Büyükler İçin Yelek Modelleri

Yaka kısımdan başlanan yeleklere robalı yelek de deniyor. Yaka kısmında boyun ölçüsündeki ilmek atılarak başlanıp, şiş ile yapılan bu yelek örneklerini yaka kısmından sonra istediğiniz örgüyü yapabilirsiniz.

Başak Modelinden Yelek Modeli

Buğday başakları şeklindeki bu buğday başak yelek örneği çok güzel. İnternetten bulduğum bu yeleği  ören bayan Ruveyda Bombe Aydın. Ellerine sağlık. Gerçekten çok iyi eli olan, örgüsü çok göz alıcı biri,

Sekizli Saç Örgü Yelek Modeli Ve Yapılışı:

Oldukça değişik be kolay bir el işi yelek modeli. Bilinen saç örgüsünden değişik olmasa da kalın çevrilerek yapılan ve aralarda değişil şekildeki bu yeleğin yapılışı için resimleri büyütmeniz yeterli.

Zengin Örneğinden Yelek Modeli Yapılışı:

Şiş ile yapılmış bu yeleği internette buldum. Yapan kim bilmiyorum ama gerçekten çok emek harcamış ellerine sağlık. Ayrıca örgü yelek modelleri içinde beğendiğiniz örneği yapmanız mümkün. Yapılışı ile paylaştığımız yelek örneklerinin daha değişik örneklerini BURAYA tıklayarak görebilirsiniz. Hem şal olarak ta yapabileceğiniz bu örneği ayrıntılı yapılışını resimlere tıklayarak görebilirsiniz.

Saç Örgü Yelek Modeli Ve Yapılışı:

Yine şiş ile yapılmış bu el işini yün ince ip ve ona uygun şiş ile yapmalısınız. Saç örgüsü olarak bilinen örgü tekniği ile yapılmış bu yelek modellerini yapılışı da çok kolay.

Kaynana Öremez Gelin Giyemez Örneği Yelek Modeli

Oldukça havalı ve zor görülen bu el işi modelinin adı “kaynana öremez gelin giyemez” örneği. İnternette bulduğumuz bu resimler alıntıdır. Yapan kişinin ellerine sağlık. Çok eski yelek modellerinden biri olan bu yelek modelini hangi örgüye uygulasanız zengin bir hava katmakta örgüye.

Üzüm Salkımı Yelek Modeli

Gerçekten çok zor bir el işi örgü modeli. Tam bir üzüm salkımı şeklinde yapılmış, el emeğinin çok kullanıldığı bu yelek modelini internette görünce sizlerle paylaşmak istedik. Yapan kişiyi bilmediğimizden sizlerle paylaşamadığımız bu yelek modelinin yapılışında angora ip ve şiş ile yapılıyor.

Badem Örgü Yelek Modeli

Oldukça değişik bir el işi örgü modeli. Badem el işi modelinin ayrıntılı yapılışını sitemizde bulabilirsiniz. İki ayrı şekilde yapılmış olan bu yeleğinin yapılışı resim üzerinde belirtilmiş.

Şık Bayan Yelek Modelleri Ve Yapılışı

Gençlerin çok beğendiği bu tarz yeleklerin hepsi de birbirinden güzel. Hakim yakadan derin yakaya kadar değişik şekillerde yapılan tarz yelek örnekleri içinde son zamanlarda çok moda olan yaprak örneğinin yapılışı ve bu teknik ile yapılmış bir hırka modelini de çok beğendim ve fikir olsun diye sizler le paylaşmak istedim.

Bağlamalı Baklava Ve Tırtıl Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Bu yelek örneğinin yapılışını çok zor sananlar için kolay olduğunu söyleyelim. Tırtıl örneğinin de ayrıntılı yapılışını sitemizde bulabilirsiniz. Pembe yeleğin yapılışında belirli sıra örüldükten sonra başa dolanan ipin örülen ilmekler üzerinden geçirilmesi ile yapılan şık bir yelek modeli.

Diğer Örgü Yelek Modelleri

Tığ İşi Örgü Yelek Modeli Ve Yapılışı:

Tığ işi olarak yapılmış bu örgü yelek modelini yapmak isteyenlerin resmi tıklayıp büyüterek daha yakından inceleyerek istedikleri renklerde istedikleri boyda bu tığ işi yelek modelini yapabilirler.

İlginizi çekebilecek bir diğer konumuz olan havlu kenarı örnekleri sayfamızıda ziyaret edebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. vildan boyacıoğlu dedi ki:

  örnekler çok güzel yapraklı kazak modelinin şemasının işaretlerinin anlamını yazarmısınız

 2. raziye yalman dedi ki:

  yuvarlak yaka gri yelek modelinin nasıl yapıldığını tarif edebilir misiniz lütfen kaç ilmekle nasıl başlandığını parçalarını nasıl kesildiğini ayrıntılı olarak anlatabilir misiniz

 3. şerife dedi ki:

  sondan üçüncü yeleğin açıklaması varmı acaba

 4. Nejla dedi ki:

  Selam banada şiş ile yapılan yelek modelleri 10 numaralı örneğin açıklamasını yazarmisiniz kaç ilmek başlanır modelin yapılışını açıklarsanız sevinirim şimdiden

 5. neriman sapmaz dedi ki:

  cok güzel örnekler ama vidyo yu bir türlü acamadım hatalımı arıyorum acaba örnekleri cok beyendim

 6. selver dedi ki:

  ayşe hanım gri yelek burgu modelinin yapılışını açıklarsanız sevinirim

BİR YORUM YAZ